Adana Tv
profile

Çarşamba 17:15

Baş rolde Türk Sineması'nın usta oyuncularından Kadir İnanır, diğer rollerde ise Müge Oruçkaptan, Ayşe Hatun Önal, Buket Saygı, Başak Sayan gibi oyuncuların oynadığı zengin bir yapımdır.

Derman Bey dizisi, başrolde Türk Sineması'nın usta oyuncularından Kadir İnanır, diğer rollerde ise Müge Oruçkaptan, Ayşe Hatun Önal, Buket Saygı, Başak Sayan gibi oyuncuların oynadığı zengin bir yapımdır. Dizinin entrikalı öyküsü şöyledir.

Derman Bey, İstanbul'da yaşayan Aydın kökenli zengin bir işadamıdır. Aynı zamanda, memleketini ihmal etmeyen, hemşerilerinin dertlerine derman olan ve hayır dualarını alan pırlanta yürekli, babacan bir toprak beyidir.
;
Kasabasının Belediye Başkanı arsa mafyası tarafından öldürülünce iş başa düşer: Derman Bey lider ruhu taşıdığı için Belediye Başkanı olur. Artık tamamen iyilerin dostu, kötülerin düşmanı olmuştur. Olaylar, entrikalar ve fırtınalı yaşam bundan sonra başlar!

Kadir İnanır'ın dışında dizide Can Gürzap, Faruk Tınaz, Eşref Kolçak, Bülent Bilgiç gibi isimler vardı. Buket Saygı, Ayşe Hatun Önal, Özgül Kavruk, Aysu Baçeoğlu, Başak Sayan ve Ebru Güzel gibi mankenler hayatlarının ilk oyunculuk deneyimlerini Kadir İnanır'la yaşamışlardır.

Yayınlandığı dönemde gönüllerde taht kuran dizi titiz bir çalışma sergilenmiş ve “Herkes bu dizde kendinden bir şeyler bulacak” sloganı ile yayınlanmaya başlanmıştı.

Türk sinemasının ünlü sanatçısı Kadir İnanır, “Marziye”den sonra oynadığı “Derman Bey” dizisi ile gönüllerde kurduğu tahtı tazelemeyi başarmıştır. “Derman Bey”, 35 star oyuncusu, kullanılan digital efektleri yanında Kadir İnanır'ın büyük hassasiyeti de içinde barındırıyor.

Plato haline dönüştürülen Aydın Söke'deki Aydın Menderes çiftliğinde çekilen dizinin yazarı Tülay Bilginer. Aksiyon filmlerinin ünlü yönetmeni Melih Gülgen'in yönettiği dizi, kadrosuyla da adından çok söz ettirmiştir.

Türkiye güzelleri yanında Türk sinemasının usta oyuncularının da yer aldığı dizi 2000'li yıllara damgasını vurmuştur

Yorumlar

Yorum Yaz